W naszej bazie wiedzy na temat okluzji pragniemy zwrócić uwagę na publikacje związane z okluzją:

FILMY SZKOLENIOWE:

1. Okluzja by Ciesielski

 

OKLUZJA BY CIESIELSKI to seria czterech około 3-godzinnych nagranych wykładów dr. n. med. Jacka Ciesielskiego.
Liczba punktów edukacyjnych 12 pkt.

Zobacz szczegóły.

2. Szkoła Okluzji On-Line

Szkoła Okluzji On-line to cykl prowadzony przez lek. dent. Krzysztofa Adamowicza. Składa się z 10 spotkań podzielonych na 3 poziomy. Każdy z wykładów trwa ok. 3-godzin. Patronem cyklu jest Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie. Cykl dostępny jest tylko w formie on-line. Po zakupieniu nagrań można je odsłuchac w dowolnym momencie. Za udzła w cyklu lekarze otrzymują punkty edukacyjne.

Zobacz szczegóły.

3. Licówki porcelanowe - pokaz praktyczny z zabiegu

Licówki porcelanowe - pokaz praktyczny, to film wykonany w gabinecie dr. n. med. Jacka Ciesielskiego z zabiegu, w którym krok po kroku dr. Ciesielski tłumaczy zabieg wykonania licówek porcelanowych. Część pierwsza - preparacja - trwa 60 minut, część druga - cementowania - 45 min.

Film można nabyć tutaj: https://shop.nowygabinet.pl/Sklep/filmy-szkoleniowe/216-lic%C3%B3wki-porcelanowe-pokaz-praktyczny-z-zabiegu.html

 

4. Magia Okluzji - sezon 1

 

Filmy z cyklu "Magia Okluzji" to krótkie (ok. 10-25 min) filmy instruktażowe dotyczące podstawowych technik stomatologicznych przy pracach związanych z okluzją. Wykładowcą jest lek. dent. Krzysztof Adamowicz, który od ponad 20 lat specjalizuje się w zagadnieniach związanych z okluzją.

Cykl filmów składających się na poziom I magii Okluzji to:

1. Rejestracja łukiem twarzowym Girrbach - zakup pojedynczego filmu tutaj

2. Pobieranie zwarcia neuromięśniowego - metoda 1 i metoda 2 - zakup pojedynczego filmu tutaj

3. Jak nakleić elektrody do trapi TENS i jak zrobić terapię? - zakup pojedynczego filmu tutaj

4. Regulacja kontaktów na szynie - metoda podwójnej kalki - zakup pojedynczego filmu tutaj

5. Nastawy indywidualne w artykulatorze - zakup pojedynczego filmu tutaj

Każdy film można pobrać z naszego sklepu (cena 29 zł) za każdy film, lub zakupić komplet filmów (120 zł).

Zwiastun serii dostępny jest tutaj - https://youtu.be/nPPV4S85TeU

WYKŁADY NAGRANE

Nagrane wykłady do pobrania lub odtworzenia na komputerze.

1.Leczenie ortodontyczne pacjentów dorosłych przed leczeniem protetycznym, leczenie dysfunkcji narządu żucia, terapia szyną, przygotowanie pacjentów do implantoprotetyki; wykładowcy: prof. dr hab. n. med. Tomasz Gedrange, dr. n. med. Jacek Ciesielski; czas trwania: 5,5 godz. - szczegóły tutaj.

2. Magia Okluzji: „O poważnych sprawach, mniej poważnie – żaba zwana okluzją, czyli praktyczne ABC okluzji” – wykład wprowadzający do zagadnień związanych z okluzją; wykładowca lek. dent. Krzysztof Adamowicz; czas trwania: 2 godz. - szczegóły tutaj.

3. Cykl "Okluzja by Ciesielski" - szczegóły tutaj

KSIĄŻKI

1. Licówki porcelanowe na zęby żuchwy i szczęki

Autor: Jacek Ciesielski

Współczesny stomatolog, podejmując się pracy w zakresie stomatologii estetycznej, musi dysponować szeroką wiedzą na temat różnorodnych przyczyn uszkodzeń oraz przebarwień zębów, postępowania prewencyjnego w tym zakresie, możliwości odtworzenia pierwotnych warunków estetycznych lub – co częstsze w obecnej rzeczywistości – osiągnięcia ich poprawy.

Książkę można nabyć klikając tutaj

2. Okluzja w praktyce stomatologicznej

Okluzja odgrywa bardzo ważną rolę niemal w każdej specjalności stomatologicznej. Brak zrozumienia zasad okluzji prowadzi do niepowodzeń leczenia i dyskomfortu pacjenta. Głównym celem książki Okluzja w praktyce stomatologicznej jest przedstawienie czytelnikowi w zwięzły i klarowny sposób szeroko pojętych zasad okluzji i wykorzystania ich w codziennej praktyce stomatologicznej.

Książkę można nabyć klikając tutaj

3. Gnatofizjologia stomatologiczna

W podręczniku w zwięzły i przejrzysty sposób omówiono złożone zagadnienia związane z gnatofizjologią układu stomatognatycznego. Przedstawiono okluzyjne relacje międzyszczękowe, w tym normy okluzji. Zamieszczone w opracowaniu pytania kontrolne, słownik terminów stosowanych dawniej i obecnie w stomatologii oraz bogaty materiał ilustracyjny - ułatwiają przyswojenie materiału.

Książkę można nabyć klikając tutaj

4. Podstawowe zasady okluzji

Autor: Michael Racich

Książka Podstawowe zasady okluzji to publikacja, w której zawarto oparte na dowodach naukowych, praktyczne podejście do zagadnienia w celu zrozumienia i wprowadzenia metod leczenia zwarcia do stomatologicznej codzienności. W przystępnej i uporządkowanej formie zebrano w niej 10 głównych zasad okluzji.
 
Książkę można nabyć klikając tutaj
 

Przemieszczenie krążków stawowych stawów skroniowo-żuchwowych

Autor: Maria Kleinrok

Książka „Przemieszczenie krążków stawowych stawów skroniowo-żuchwowych – rozpoznawanie i leczenie” to praktyczne kompendium prezentujące w sposób jasny i rzeczowy problemy wewnątrzstawowych zaburzeń czynnościowych w chorobie ssż, wraz z ich diagnostyką i leczeniem. 
 
 
Książkę można nabyć klikając tutaj
 

PUBLIKACJE W PRASIE

Regularnie w każdym zeszycie Nowego Gabinetu Stomatologicznego publikujemy artykuły w cyklu Szkoła Okluzji. Zachęcamy do wykupienia prenumeraty tego czasopisma - można zrobić to tutaj:

Lub zakupić w formie pdf, roczniki czasopisma z naszymi artykułami:

ROK 2019 - kliknij tutaj

ROK 2018 - kliknij tutaj

ROK 2017 - kliknij tutaj