Algorytm postępowania w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych

Kategoria
Wykłady dodatkowe
Termin
2022-03-05 10:00 - 18:00
Miejsce
Hotel Lord, Warszawa Al. Krakowska 218 - Aleja Krakowska 218
02-219 Warszawa, Polska
Telefon
509 912 963
E-mail
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Osoba kontaktowa
Aleksandra Kowalińska

Wykładowca: dr hab. n. med. Halina Ey-Chmielewska

Miejsce: Hotel Lord, Warszawa, Aleja Krakowska 218

Termin: 5 marca 2022 r. 10.00 - 18.00

Cena: 690 zł, Punkty edukacyjne: 7 pkt.

Wykład będzie również transmitowany w internecie. W przypadku wybrania tej formy uczestnictwa, prosimy o wpisanie "on-line" w uwagach w formularzu zgłoszeniowym.


Temat: Algorytm postępowania w dysfunkcjach stawów skroniowo-żuchwowych

10.00 - 10.45 Wykład I. Diagnostyka różnicowa chorób  okolicy stawów skroniowo-żuchwowych. Klasyfikacje i ich ocena przydatności dla lekarza dentysty praktyka.

10.45 - 11.30 Wykład II. Wizualizacja stawów skroniowo-żuchwowych RTG, USG,  KT, MR i CBCT. Zalety i wady poszczególnych technik.

11.30 - 11.45 Przerwa kawowa

11.45 - 13.00 Wykład III. Planowanie terapii jako protokół postępowania w zależności od charakteru  i nasilenia objawów chorób stawów skroniowo-żuchwowych z uwzględnieniem innych specjalności medycznych.

13.00 - 14.00 Lunch

14.00 - 15.00 Wykład IV. Terapia z wykorzystaniem  wybranych technik behawioralnych oraz mechnoterapia wg Włocha.

15.00 - 16.00 Wykład V. Deprogramatory, szynoterapia krótkoczasową i długoczasowa,  przebudowa zwarcia, rokowanie.

16.00 - 16.30 Przerwa kawowa

16.30 - 18.00 Wykład VI. Fizykoterapia, jonoforezy, hialuronidaza, preparaty dostawowe, kinesiotaping, botox.


EyDr hab. n. med. Halina Ey-Chmielewska ukończyła studia na Wydziale Lekarskim, oddział stomatologii w Pomorskiej Akademii Medycznej roku 1975. Od roku 1979 do stycznia 2021 roku zatrudniona w Katedrze i Zakładzie protetyki stomatologicznej Pomorskiej Akademii Medycznej (od 2010 w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym) w Szczecnie, jako młodszy asystent, asystent, adiunkt, starszy wykładowca, adiunkt dydaktyczny.  Obecnie emerytowany samodzielny pracownik naukowo-dydaktyczny PUM. Posiada specjalizacje: I stopnia z stomatologii ogólnej oraz II stopnia z protetyki stomatologicznej.

Uczestniczyła i ukończyła liczne kursy doskonalące z dziedziny stomatologii oraz protetyki w kraju i zagranicą w tym: roczne szkolenie z dziedziny profilaktyki ortodontycznej, kurs podstawowy z zastosowania techniki ultrasonograficznej w diagnostyce czasu rzeczywistego ssż, kurs podstawowy z zastosowania w diagnostyce aksjograficznej urządzeń Arcus-digma Cadiax-Camma i Zebris CaVo . Kurs podstawowy i zawansowany z zastosowania toksyny botulinowej w medycynie estetycznej. Jest autorką i współautorką 7. monografii i 60. prac naukowych, które zostały opublikowane w czasopismach recenzowanych polskich i zagranicznych. W tym 4. prac w anglojęzycznych czasopismach z Impact Faktor. 

Doktorat w 1996 roku tytuł „Próba zastosowania techniki ultrasonograficznej do potwierdzenia diagnozowania, planowania i obserwacji odległych wyników leczenia dysfunkcji bólowych stawów skroniowo-żuchwowych”. W roku 2012 obrona rozprawy habilitacyjnej tytuł „Wybrane metody diagnostyki instrumentalnej i klinicznej i ich weryfikacja w terapii zaburzeń czynności stawów skroniowo-żuchwowych ze szczególnym uwzględnieniem aspektów tribologicznych w oparciu o własny materiał kliniczny”.


Uczestniczy czynnie w życiu zawodowym jako wykładowca w trakcie konferencji naukowych organizowanych przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz kursów do specjalizacji z protetyki stomatologicznej organizowanych przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Jest współorganizatorem i wykładowcą szkolenia ustawicznego organizowanego przez Okręgowe Izby Lekarskie w Zielonej Górze, Wrocławiu i Białymstoku.


Zapisy i informacje:

Aleksandra Kowalińska, +48 509 912 963, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PŁATNOŚCI:

Prosimy kwotę za szkolenie wpłacić na konto:

31 1090 1870 0000 0001 3335 2731

SPS-Piotr Szymański

Z. Modzelewskiego 67/4

02-679 Warszawa

Na podstawie otrzymanej płatności otrzymają Państwo fakturę na maila, z którego nastąpiła rejestracja na szkolenie.

 
 

Terminy

  • 2022-03-05 10:00 - 18:00

Wspierane przez iCagenda